Kobiece Twarze znowu na żywo w A'propos!


Wałbrzyszanki licytowały książki na rzecz Ukrainy, dowiedziały się, że luteina wcale nie poprawia wzroku, a czerwone wino, w małych ilościach i owszem. Dr Paweł Pyka przekonał, że trzeba diagnozować najmniejszą zmianę w piersi i wykonywać regularnie usg piersi i mammografię.

 

Panie zachwyciły się pokazem garniturów i wiosennych sukienek salonu mody ON&ONA Fashion Wałbrzych. Zainteresowały też trening radzenia siebie z lękiem.


Było wzruszająco, energetycznie i inspirująco jak zwykle w dobrym kobiecym towarzystwie. – Frekwencja nas zaskoczyła, widać jak wielka jest potrzeba kobiecych spotkań - mówi organizatorka Aldona Ziółkowska-Bielewicz. Tematem przewodnim była profilaktyka chorób oczu i profilaktyka przeciw nowotworowa.

Ewa Fluder okulistka i współwłaścicielka nowego Centrum Medycznego Piasta 47 w Wałbrzychu uświadamiała, że coroczna wizyta u okulisty powinna być wpisana w kobiecy kalendarz tak samo jak wizyta u ginekologa. Okulista badając dno oka może rozpoznać choroby, o których Pacjent nie mial pojęcia.. Wałbrzyski ośrodek (Piasta 47Centrum Medyczne) wykonuje operacje zaćmy a także korekcje operacyjne wad wzroku. Ze względu na wszechogarniającą obecność chemikaliów w pożywieniu choroby takie jak zaćma atakują coraz młodsze osoby. Demaskowano mity; otóż naszym oczom sprzyja cynk, selen i witamina A, a niekoniecznie reklamowana przez koncerny farmaceutyczne luteina. Kieliszek czerwonego wina dobrze wpłynie na profilaktykę chorób oczu jak i patrzenie w dal w każdej przerwie w pracy.


Gościem specjalnym spotkania był Paweł Pyka onkolog, chirurg, który przekonywał, że nowotwór nie jest już w wyrokiem, a na 10 kobiet które chorują 9 udaje się wyleczyć. Poinformował, że Wałbrzych jest w czwórce najlepszych ośrodków, które zajmują się leczeniem chorób nowotworowych piersi. Przypomniał o samobadaniu piersi i konieczności diagnozowania każdej grudki, którą kobieta wyczuje pod palcem oraz wykonywaniu mammografii po 50 roku życia co dwa lata, a usg piersi co 7 – 8 miesięcy. Jeśli w rodzinie występowały nowotwory piersi te badania trzeba zacząć wykonywać wcześniej.


Na spotkaniu występowały także charyzmatyczne wałbrzyszanki i tak Justyna Dąbrowska, brafitterka mówiła o ubieraniu piersi , które uszczęśliwia i pokazywała, że dobrze dobrany biustonosz może wyszczuplić a kolorowa, koronkowa bielizna dodać energii i pewności siebie.


Pokaz mody, w którym brały udział zwykle, piękne wałbrzyszanki, wałbrzyskiego salony mody ,(ON & ONA Fashion Wałbrzych) wywołał owacje na stojąco. Tej wiosny w modzie ma dominować intensywny lub pastelowy kolor, mimo tego wszystkie występujące na spotkaniu kobiety miały na sobie czerń… solidaryzując się z walczącą Ukrainą.Mówczyniami były także Anna Imielska, mówiąca o nowym miejscu na mapie rehabilitacyjnej i nie tylko Wałbrzycha. Oraz Ewelina Małecka- Gad , która nie ustaje w uszczęśliwianiu i upiększaniu kobiet.


W związku z wojennym czasem rozmawiano też o pomocy dla Ukrainy, a Aldona Ziółkowska Bielewicz jako coach i terapeutyka podpowiadała jak oswoić lęk i strach, którego zbyt dużo ostatnio w naszym życiu. (skuteczne metody znajdziecie na jej www.coach-aldona.pl). Na spotkaniu przeprowadzono licytację książek, które przyniosły uczestniczki. Wzruszające było, że dla Ukrainy po zawyżonych cenach „ poszły” nie tylko Nosowska, Grochola i Coben, ale także poradniki, podręcznik logopedyczne czy książki o hashimoto. Cały dochód z licytacji przeznaczono na Stowarzyszenie Ukraina – Wałbrzych.


Na spotkaniu byłą także możliwości robienia zakupów, panie kupowały bieliznę , galanterię, i suplementy diety z kolagenem.


Spotkanie odbyło się w A'propos w Wałbrzychu.7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie