Dogaduj się i bądź szczęśliwa - o warsztatach dla kobiet z cyklu w Kręgu Kobiet.Wydaje się nam, że o komunikacji powiedziano już wszystko i sam temat jest wyczerpany? Myślisz, że brałaś udział w kilku szkoleniach, zatem w Twoim porozumiewaniu się niewiele da się poprawić? Prowadzę warsztaty z komunikacji od lat, ale zawsze jak sobie przypomnę, że tylko 7 proc mojego przekazu, kiedy mówię do ludzi, do jednego człowieka to przekaz werbalny ( czyli słowa i ich treść) a reszta to to jak wyglądam, jaki jest ton mojego głosu, jakie zrobiłam wrażenie, jaki mam akcent i czy ktoś lubi okularników czy tez nie… To jestem przerażona, a Wy?


Też czasami myślę, że wiem już wszystko. Odbyłam i przeprowadziłam mnóstwo szkoleń, przeczytała wiele mądrych książek, ale wciąż zdarza mi się miedzy jedną sesja coachingową a drugą, przed ważną rozmową biznesową zamotana myślami o egzaminie syna fuknąć na córkę lub męża… a potem … żałuję. Przepraszam i to moment, kiedy sięgam po narzędzia z zakresu komunikacji właśnie. Albo inaczej- klient x, dla którego przygotowuję ważną ofertę doprowadza mnie do szału po raz czwarty zmieniając strategię… i wtedy muszę sobie przypomnieć, co zrobić z nagromadzonymi emocjami, które jak balon mnie wypełniają i mogą w każdej chwili pęknąć.


Zapraszam Cię na te warsztaty, bo w komunikacji, aby się dogadać aby czuć się szczęśliwymi, warto narzędzia i metody nie tylko znać, ale także stosować, aby stosować swobodnie trzeba je sobie warsztatowo odświeżać …..


Język płci


Warsztat odbędzie się w małym kobiecym gronie, pogadamy o tym, jak język płci determinuje nasze rozmowy, bo większość (absolutnie nie wszyscy mężczyźni) używają w 70 proc innego zasobu słów niż my, mimo że pochodzimy z tego samego miejsca, jesteśmy w podobnym wieku i tak samo wykształceni. Płeć determinuję nasz język i mimo że jestem zwolenniczką równości płci i równości we wszystkich dziedzinach życia, to język, zwłaszcza język polski bywa kobiecy i męski i warto sobie, o tym przypomnieć, np. przed ważną

rozmową z partnerem.


Mowa kłamców


Przypomnimy sobie jak zadawać pytania, aby otrzymać prawdziwą odpowiedź, to techniki, których uczy się dziennikarzy, ale też przesłuchujących, bardzo proste i nadają się do stosowania w rodzinnych lub zawodowych sytuacjach. Tak, zajmiemy się także demaskowaniem kłamców, bo język niewerbalny naszego ciała daje nam mnóstwo cennych informacji.


Pokażę też jak bronić się przed słowną manipulacją bądź jak jej używać kiedy staje się orędziem naszych dobrych intencji. Będzie zatem o manipulacji jako narzędziu służącym do porozumiewania się nastawionego na konkretne cele.


Będziemy ćwiczyć i ćwiczyć, recytować, ćwiczyć z chustami kolorów. Zaproponuję ćwiczenie, które pozwolą poznać i nazwać emocje, które nami targają. Pogadamy o ty dlaczego to ważne. Jeśli mówisz o emocjach i Twój partner bądź koleżanka z pracy wie, co czujesz komunikacja staje się prostsza.


Co przeszkadza co pomaga w dogadaniu się?


Co przeszkadza nam w dobrym porozumiewaniu się? Włączona muzyka? Wypowiadanie ważnych komunikatów podczas obierania truskawek? Powtarzanie w kółko „pamiętaj”, „nie zapomnij” ; kogo bardziej męczy nas czy nasze dzieci. Dlaczego aktywne słuchanie jest takie ważne i dlaczego nawet jeśli wiemy, o co chodzi stosujemy je( aktywne słuchanie) tylko w rozmowie z ważnym parterem biznesowym lub szefem…


Jak pocieszać?


Ważnym modułem będą ćwiczenia wspomagające pocieszanie, które wcale nie jest proste, jakich słów używać aby było skuteczne? Będzie o słowach, które leczą i o słowach, które kaleczą. Przypomnimy dlaczego w trudnych sytuacjach nie warto mówić „nie martw się”. A słowa :” będzie dobrze” nie zawsze pełnią pocieszycielską funkcję.


Język asertywności


Wydaje nam się, że o asertywności ,, naprawdę powiedziano już wszystko? Na pewno dużo, ale my na naszych dwudniowych warsztatach zajmiemy się językiem asertywności. Szczegółowo pogadamy o metodach podawania niepozytywnych informacji i język asertywności- poćwiczymy


Język ciała


Przypomnimy sobie jak wielka jest moc gestów, mimiki, ruchów naszego ciała i o tym, że nasze ręce, to jak siedzimy jak poprawiamy włosy – to też rodzaj porozumiewania się. Nauczymy się korzystać z tego, jakie możliwości daje nam język ciała. Przypomnimy sobie jak nasz przekaz wzmacniać. Ale także jak odczytywać sprzeczne wiadomości, które czasem wysyłają nasi rozmówcy werbalnie mówiąc co innego, a gestami i ruchami swojego ciała zupełnie temu zaprzeczając.


Zapraszam na te warsztaty do Wałbrzycha lub do Wrocławia

Wałbrzych, Aqua Zdrój, Harmony Clinic 9-10 lipca(sobota i niedziela) godz. od 10.00 – 14.00


Wrocław, ul. Krzycka 86 b p 1 19-20 czerwca lub 11-12 września (sobota i niedziela)

od 10.00-14.00


Tel. 536 126 840Aldona Ziółkowska-Bielewicz

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Nie musisz.